Emička a Niky

Pokud i vy máte dnes čas příjďte si dnes od 10 hodin něco zakoupit v Studiu Jana Joga v Osvoboditelů 2649, Louny! Podpoříte tím dobrou věc pro tyto dvě slečny a další potřebné!
Studio Jana jóga propojí jógu s myšlenkou pomáhat a učit se nesobeckosti a všeobjímající lásce.
S láskou připravily nejen lektorky, ale i členi klubu vánoční bazárek. Jeho smysl je obdarovat potřebné. Každý vyrobí, upraví, či daruje předmět, který bude k prodeji 19.12. od 10 hod v prostorách studia. Výtěžek bude věnován Nikče a Emičce.
Pokud i vy máte zájem podarovat, přispět či jen pobýt ve vánočním duchu , jste srdečně vítáni...
Ahoj,
jmenuji se Ema a už třetím rokem mě dost otravuje ta hadička, co mám v nose. Je to dost na houby, když vidím ostatní, jak se můžou kdykoliv, kamkoliv rozeběhnout a já mám doběh jen na vzdálenost hadičky. Máma říká, že to potřebuju, protože jsem nemocná a dodá mi to trochu síly na to běhání. Nějak tomu nerozumím, moc bych chtěla být jako moje dvojče Ela. Je silnější, větší a všechno umí rychleji než já. Já toho zatím moc neuběhnu, ale ráda chodím na cvičení s maminkou, mám ráda výlety a ráda otvírám a zavírám dveře.
- Takhle to asi vidí naše Eminka, která má vzácnou a nevyléčitelnou nemoc - plícní hypertenzi. Plícní hypertenze je způsobena zúžením cév v plících, tím se vytváří zvýšený tlak v těchto cévách a zatěžuje to hodně i srdíčko.Tahle nemoc není moc prozkoumaná u tak malých dětiček. Nevíme čím je zapříčiněna a ani nevíme, jaké prognózy můžeme čekat. Eminka je silná a věříme, že všechno zvládne. Prožila si za ty tři roky věci, které někteří z nás neprožili za celý život. Moc nám pomáhá společně strávený čas a pobyt mimo "začouzené" město. Děláme všechno proto, abychom Emince mohli pomoct všemi směry.
Nikola je mladá žena, která před 10 lety prožila vážnou nehodu srážky auta s vlakem. Bylo jí 17 let a studovala střední školu. Ne vlastní vinou je od nehody ve velmi vážném stavu. Je to bdělé koma, kdy je odkázána plně na pomoc druhých osob. Měla obrovské štěstí, neb její babička - zdravotní sestra, se rozhodla o Niky pečovat. Vzala ji z nemocnice a Niky žije doma, s rodinou. Teď její opatrovnice náhle zemřela a situace se výrazně zkomplikovala. Niky prožila ztrátu opatrovníka, domova a prožila šok. Nyní se její situace stabilizuje právně i lidsky. Vrátila se domů. Všichni, co se na péči podílíme, se snažíme Niky život usnadnit. To, co jí teď chybí, jsou jen prostředky k životu.